Aplikacje do oglądania telewizji internetowej

Aplikacje do oglądania telewizji internetowej

Siedzenie przed telewizorem o ustalonej godzinie z nadzieją, że prywatne i publiczne kanały telewizyjne mają coś dobrego do zaoferowania – w dobie szybkiego Internetu i ryczałtowych opłat za transmisję danych nie jest już konieczne. Stacje telewizyjne udostępniają swoje usługi online i bez rejestracji, a bezpłatne aplikacje umożliwiają transmisję strumieniową na żywo i na żądanie na prawie każdym urządzeniu, gdzie darmowe filmy online możemy oglądać o każdej porze. 

Telewizja internetowa – jak to działa?

Prawie każde polskie gospodarstwo domowe ma teraz szybki dostęp do Internetu, który umożliwia dostęp do bibliotek multimedialnych i strumieni na żywo z szerokiej gamy kanałów telewizyjnych za pośrednictwem telewizora, komputera lub innego urządzenia. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie indywidualnego dostępu przez przeglądarkę i zamiast tego chcesz używać komputera jak telewizora do przeglądania, przesyłania strumieniowego lub nagrywania swojego ulubionego programu, to rynek oferuje różne aplikacje do pobrania, które umożliwiają oglądanie telewizji na komputerze. Programy są w większości bezpłatne (w wersji podstawowej), w każdym razie przetestowane pod kątem wirusów i dostępne dla systemów Windows, Mac oraz jako wersja mobilna na telefony komórkowe i / lub tablety. Czy program do oglądania telewizji przez Internet jest zgodny z systemem operacyjnym, możesz zobaczyć na pierwszy rzut oka na stronie szczegółów. Więcej informacji na temat funkcji poszczególnych dostawców można znaleźć na stronach szczegółowych bezpłatnych programów telewizji internetowej.

Jak działają aplikacje?

Aplikacje umożliwiają oglądanie telewizji online na komputerze PC. Możesz śledzić wiadomości, programy informacyjne czy darmowe filmy online. W niektórych przypadkach narzędzia działają tylko jako wyszukiwarka i biblioteka treści. Aby móc je odtwarzać, potrzebujesz odpowiedniego odtwarzacza multimedialnego, na przykład darmowego odtwarzacza VLC. Inni dostawcy telewizji internetowej przekazują odtwarzacz bezpośrednio. Odpowiednią notatkę znajdziesz na odpowiedniej stronie ze szczegółami do pobrania. Wiele programów do pobrania telewizji internetowej działa nie tylko na komputerze, ale także na następujących urządzeniach:

  • Tablety i iPady z systemem Windows
  • Telefony z systemem Android i iPhone’y
  • Apple TV lub Amazon Fire TV
  • Konsole do gier, takie jak Xbox lub PlayStation

Niektórych aplikacji telewizji internetowej nie trzeba nawet instalować na dysku twardym, lub urządzeniu odtwarzającym, ale można je uruchomić bezpośrednio z pamięci USB.