Główni bohaterowie filmu “Django” Quentina Tarantino

Główni bohaterowie filmu “Django” Quentina Tarantino

Historia przedstawiona w filmie “Django” Quentina Tarantino dzieje się w drugiej połowie XIX wieku, czyli na dwa lata przed wybuchem wojny secesyjnej. Tamten okres w historii Ameryki jest bardzo specyficzny – wciąż panuje niewolnictwo, a wśród pożądanych profesji prym wiodą łowcy głów i handlarze żywym towarem. W takich okolicznościach poznajemy bohaterów filmu: łowcę głów niemieckiego pochodzenia oraz czarnoskórego niewolnika. Ich losy łączą się w brutalnych okolicznościach, kiedy to doktor Schultz odbija Djanga z rąk handlarzy żywym towarem. Od tego momentu postanawiają działać razem – Django ma pomóc Schultzowi w schwytaniu bandytów poszukiwanych listami gończymi, a Schultz ma pomóc niewolnikowi w odnalezieniu i uwolnieniu jego żony. I to właśnie przygody tych dwóch bohaterów stanowią główną akcję filmu. Jednocześnie warto tu podkreślić to, iż zostali świetnie wykreowani, a grający ich aktorzy doskonale wywiązali się ze swoich ról.

Doktor King Schultz

Doktor King Schultz – jeden z dwójki głównych bohaterów filmu “Django” – to łowca głów niemieckiego pochodzenia, który na co dzień zajmuje się tropieniem bandytów, za którymi wystawiono listy gończe. I chociaż jest to brutalny i pozbawiony skrupułów zabójca, to jednak jego cechą charakterystyczną jest idealistyczna dusza romantyka, która skrywa się zza lekkim cynizmem i sporym poczuciem humoru. Jednocześnie Schultz to swego rodzaju wrażliwiec, który nie jest obojętny na krzywdę innych. Udowadnia to już na samym początku, kiedy odbija Djanga z rąk handlarzy żywym towarem. I co więcej – obiecuje mu wolność i wsparcie w odnalezieniu uprowadzonej żony w zamian za pomoc w schwytaniu poszukiwanych bandytów. Tak oto pewna zależność i współpraca zamienia się w swego rodzaju przyjaźń. Schultz dotrzymuje danego słowa, chociaż przypłacił to śmiercią.

Niewolnik o imieniu Django

Drugim głównym bohaterem filmu Quentina Tarantino jest tytułowy Django – czarnoskóry niewolnik, którego nadrzędnym celem jest odnalezienie żony. Poznajemy go w momencie, gdy jest transportowany przez handlarzy żywym towarem i odbity przez doktora Kinga Schultza. Django zgadza się na współpracę z łowcą głów – postanawia mu pomóc, a jednocześnie nauczyć się nowych umiejętności. W ten oto sposób rozpoczyna się krwawa podróż dwójki bohaterów, w której ujawnia się wiele talentów niewolnika. Okazuje się, iż Django doskonale czuje się zarówno w łachmanach niewolnika, stroju rewolwerowca i liberii lokaja – i w każdej z tych odsłon jest wiarygodny i prawdziwy. Django szybko zdobywa zaufanie swojego nowego towarzysza, który odkrywa w nim wiele przydatnych talentów. Razem osiągają założone cele.

Dwójka bohaterów filmu “Django” to ciekawe, barwne i na pewno nieszablonowe postacie. Dużą rolę w wykreowaniu właśnie takich bohaterów pełnią aktorzy, którzy doskonale wcielili się w powierzone im role i w najmniejszych detalach odwzorowali wizję reżysera. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, gdyż obsada “Djanga” to plejada gwiazd. Ich popisowe role na pewno zasługują na obejrzenie. Taką możliwość daje legalna telewizja internetowa, która emituje zarówno ten, jak i inne filmy amerykańskiego reżysera.