Idealny film rodzinny o między rodzinnej kłótni. “Sami Swoi” w akcji

Idealny film rodzinny o między rodzinnej kłótni. “Sami Swoi” w akcji

Filmy w końcu łączyć mają

Nic tak nie łączy, jak historia o dwóch zwaśnionych rodzinach, które toczą ze sobą wojnę, której koniec nie zapowiada się wcale prędko. Spór pomiędzy rodzinami Pawlaków i Kargulów możemy nazwać częścią polskiej kultury, perypetie tych dwóch rodzin zostały nam przedstawione ponad pięćdziesiąt lat temu, a jednak dalej są komedią, do której wiele osób chętnie wraca, lub poznaje na nowo. Jak więc możemy myśleć o integrowaniu się ze swoją rodziną, gdy oglądamy komedię, w której praktycznie nikt się z nikim nie dogaduje, a wszędzie panują niesnaski? Wydaje nam się, że właśnie “Sami Swoi” mogą nas zaskoczyć, będąc idealnym mostem międzypokoleniowym w trakcie rodzinnego seansu. Podejście do świata może się wielokrotnie różnić między pokoleniami, wydaje nam się jednak, że to właśnie to dzieło kinematografii może nam pomóc zrozumieć się trochę nawzajem, stawiając przy tym na integrację. Właśnie jednym z rozwiązań, które mogą przyjść z pomocą, wydaje się wspólny seans przy tym filmie z 1967 roku.

Jak więc taki rodzinny seans filmowy przeprowadzić?

Zagadnienie to jest bardzo proste w wykonaniu, a może być bardzo ciekawe i pomocne, powie nam w końcu dużo o tym, jak poszczególne osoby z rodziny postrzegają kinematografię. Warto więc zrobić tak, że każda osoba z rodziny wybiera jeden film, który planujemy obejrzeć w trakcie naszego seansu lub seansów w liczbie mnogiej, zależnie od ilości osób w rodzinie i upodobań filmowych. Następnie, gdy wszyscy mamy wybrany film, powinniśmy się skupić na tym, co ma do przekazania nie tylko nasz film, ale i film innych członków rodziny, musimy im okazać należyty szacunek, żeby i oni okazali go nam. Dlaczego więc akurat wybór filmu jest tak ważny i skąd wiemy, że warto słuchać? Często fakt tego, jaki jest ulubiony film danej osoby, może powiedzieć nam bardzo dużo o tym, co ciekawi ją w świecie i jakie zainteresowania podejmuje, patrząc wokół siebie, często wybierzemy film, który albo jest z nami mocno związany, albo wykształtował w nas w jakiś sposób światopogląd. “Sami Swoi” często są więc filmem, który dobrze odzwierciedla realia ludzi, którzy żyli na przykład w latach sześćdziesiątych, ludzi, którzy wychowali się właśnie na tej kinematografii, na tym typie humoru. Warto więc zwrócić uwagę, że gust każdego będzie inny, filmy będą podobać nam się w mniejszym lub większym stopniu, trzeba jednak skupić się nie tylko na tym kinie, które nam się podoba, ale i na tym, które podoba się naszej rodzinie. “Sami Swoi” film zapewnia nam, że mamy spore szanse nie tylko rozbawić naszą rodzinę, ale i pokazać, jaki typ kina nam się podoba.

W jaki więc sposób zorganizować taki rodzinny seans?

Legalna telewizja internetowa jest idealną odpowiedzią na to pytanie, dzięki jej szerokim zasobom, możemy obejrzeć z rodziną dokładnie takie filmy, jakie będziemy chcieli. Znajdziemy też w jej zbiorach film “Sami Swoi”, do którego obejrzenia zachęcamy serdecznie, warto też spędzić przy nim czas ze swoją rodziną, żeby móc poznać ich dokładniej i pozwolić im poznać siebie.