Kanał Polsat News a nadajniki naziemne

Od kiedy Polsat News rozpoczął swoje nadawanie, celem stacji było znalezienie się w gronie najpoważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce. Dzięki przejściu na nadawanie za pośrednictwem nadajników MUX 4, stacja jest bliska osiągnięcia tego celu.

Rynek mediów w Polsce

Rynek mediów w Polsce, liczący 39 mln odbiorców, jest trzecim co do wielkości w Europie Wschodniej oraz największym w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce za pośrednictwem anteny, kabla lub satelity można odbierać około 600 programów telewizyjnych i radiowych. W Polsce działa 700 dostawców usług kablowych. To sprawia, że Polska jest trzecim co do wielkości rynkiem w Europie po Niemczech i Holandii. Obejmuje łącznie 4,6 mln gospodarstw domowych, z których około 70 proc. ma dostęp do Internetu. Polska przechodzi obecnie transformację z naziemnej telewizji analogowej na cyfrową. Spośród tych, którzy odbierają tylko telewizję naziemną, 84 proc. korzysta już z sygnału cyfrowego. Oznacza to stagnację na rynku płatnej telewizji spowodowaną poważną konkurencją ze strony bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Po raz pierwszy w ostatnich latach nastąpiło odwrócenie trendu ze szkodą dla odbioru telewizji satelitarnej i kablowej.

Polsat w telewizji naziemnej

Polsat News to kolejna polska grupa medialna, która zaoferuje swoim widzom usługę naziemną opartą na technologii HbbTV, tzw. wirtualny czerwony przycisk. Dzięki telewizorom i dekoderom podłączonym do Internetu zainteresowani będą mogli odtwarzać np. programy z archiwum. HbbTV Telewizji Polsat to nowa i innowacyjna usługa. Te same treści, które będzie można oglądać na platformie Polsat Go, będą również dostępne w telewizji hybrydowej. Każdy widz z dostępem do telewizji naziemnej i Internetu będzie mógł oglądać programy Polsatu News. Nowość wiąże się również ze zmianą strategii biznesowej, gdy grupa medialna zakończy działalność platformy Ipla i zaoferuje nową usługę Polsat Box Go.

Jak odbierać Polsat News?

Aby odbierać PolsatNews za pośrednictwem telewizji naziemnej, potrzebujemy odbiornika telewizyjnego ze wbudowanym dekoderem DVB-T lub DVB-T2. DVB-T2 HD oferuje lepszą jakość obrazu i większą liczbę kanałów. Jeśli masz odbiornik lub telewizor z dostępem do Internetu, możesz nawet odbierać inne stacje przez Internet. Zmiana dotyczy wszystkich gospodarstw domowych, które odbierają programy telewizyjne przez antenę. Prognozę odbioru można znaleźć na portalu informacyjnym DVB-T2 HD. Zmiana nie będzie miała wpływu na telewizję satelitarną i kablową, a także na odbiór telewizji przez Internet (IPTV).

W zasadzie potrzebny jest tylko nowy odbiornik DVB-T2 HD. Każdy telewizor można dopasować do nowego typu odbioru. Odbiornik jest podłączony do telewizora z płaskim ekranem za pomocą kabla HDMI lub do urządzenia lampowego za pomocą kabla Scart. W tym drugim przypadku należy upewnić się, że odbiornik DVB-T2 HD ma połączenie Scart.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *