Oglądaj filmy za darmo w TV

Oglądaj filmy za darmo w TV

O ile kiedyś, aby obejrzeć swój ulubiony film, musieliśmy iść do kina lub wypożyczalni, to współcześnie wystarczy nam jedynie dostęp do Internetu i choć to nie wymóg – telewizor Smart. Dzięki nim możemy oglądać filmy za darmo, na ekranie swojego telewizora.  

Jak oglądać filmy za darmo?

W inteligentnym telewizorze Smart znajdziemy wiele usług, które dają możliwość oglądania filmów, programów telewizyjnych, programów na swojej platformie. I często takie usługi są płatne. Oznacza to, że albo kupujesz abonament, korzystasz ze wszystkich korzyści i oglądasz wszystko. Czy kupujesz pojedyncze filmy, seriale itp. Nawiasem mówiąc, w tych samych usługach można oglądać niektóre treści całkowicie za darmo. Oczywiście to niewiele, ale jest szansa. Zwykle są to stare filmy, seriale. Telewizja internetowa emituje szeroką gamę filmów za darmo online.

Po prostu otwieramy dowolną wyszukiwarkę, a następnie wpisz nazwę swojego ulubionego filmu w wyszukiwarce i otwórz dowolną usługę. Wszystkie takie strony działają wyłącznie na reklamę, to znaczy, że otrzymują z niej tylko dochód. Wiesz już, kto dostarcza reklamę, a kto za nią płaci. Teraz wyobraź sobie, ile milionów gigabajtów potrzeba do przechowywania wszystkich tych filmów. To są ogromne serwery, za które trzeba zapłacić. Dlatego najpewniej przed odtworzeniem filmu będziesz musiał obejrzeć kilka reklam. Dobra informacja jest taka, że rzadko kiedy sam film jest przerywany reklamami.

Oprócz przeglądarki bezpłatne filmy i treści można oglądać na YouTube. Ostatnio można tam znaleźć całkiem sporo dobrych „bezpłatnych filmów”. Dodatkowo możesz oglądać ciekawe kanały, ulubionych blogerów itp.

Jak skonfigurować Smart TV?

Najpierw musisz podłączyć telewizor do Internetu. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Kablem
  • połączeniem bezprzewodowym.

Pierwsza metoda jest najłatwiejsza, chociaż ma też wady. Po podłączeniu kabla połączenie zostanie nawiązane natychmiast, po czym można rozpocząć konfigurację. Podłączenie smart TV przez Wi-Fi wymaga modułu Wi-Fi (wbudowanego lub zewnętrznego). Po rozpoczęciu procesu wyszukiwania dostępnych sieci Wi-Fi powinieneś wybrać własną i wprowadzić hasło. Po ustanowieniu połączenia użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich zasobów i aplikacji. Aby skonfigurować kanały telewizyjne, wybierz tryb automatyczny, poczekaj, aż proces ich wyszukiwania zostanie zakończony.

Częściowo technologię Smart TV można osiągnąć za pomocą komputera. Nie możemy jednak mówić o pełnej dostępności „inteligentnych” funkcji. Dzięki temu można oglądać filmy tylko na telewizorze, używając go jako połączenia z monitorem. Odbywa się to za pomocą kabla HDMI, który łączy się z komputerem, a na drugim końcu z telewizorem. W sklepie z aplikacjami możesz pobierać programy do boksu telewizyjnego i przeglądać różne treści. Ich lista obejmuje programy systemowe i multimedialne.

Nowoczesne telewizory są wyposażone w usługę Smart hub, która zapewnia użytkownikowi interaktywną telewizję i dostęp do Internetu. Konfiguracja IPTV składa się z następujących kroków:

  • podłączyć telewizor do Internetu;
  • pobierz aplikację z rynku lub wybierz, co oferuje twój dostawca;
  • jeśli jest Smart TV, to wszystko, w innym przypadku – podłącz dekoder Android;
  • uruchom aplikację i upewnij się, że wszystko działa.