Telewizja prosto z Internetu

Telewizja prosto z Internetu

Komputer, tablet i telefon komórkowy powoli, ale zdecydowanie wypierają wiele innych urządzeń technicznych. Zamiast systemu stereo używany jest iTunes, a radio zastępuje wiele stacji online. Telewizja musi także powoli zacząć się obawiać, bo coraz częstszym wyborem, zwłaszcza wśród młodych ludzi jest – telewizja internetowa.  

Jak oglądać telewizje przez Internet?

W przeszłości wymagany był dodatkowy sprzęt w postaci karty TV, aby móc oglądać kanały telewizyjne na PC, ale teraz wymagane jest tylko rozsądne połączenie internetowe, przeglądarka oraz, oczywiście, monitor i karta dźwiękowa. Alternatywnie możesz przenieść program telewizyjny online na smartfona lub tablet, a nawet telewizor, dzięki czemu możesz oglądać programy i filmy online, gdzie tylko chcesz. Możesz bezpłatnie odbierać publiczne kanały telewizyjne. Oprócz stacji telewizyjnych wiele stron oferuje również dostęp do kina sieciowego i innych internetowych stacji telewizyjnych. Aby móc oglądać prywatne kanały w Internecie, czasami wymagana jest płatna opcja.

Oprócz odbioru liniowego programu telewizyjnego większość dostawców oferuje również funkcję nagrywania, dzięki której można nagrywać poszczególne programy online i oglądać je później. Aplikacja na smartfonie służy jako pilot zdalnego sterowania, program można przenieść do telewizora za pośrednictwem Chromecasta, aby wygodniej oglądać filmy online.

Inne usługi

Jeśli nie chcesz oglądać programów równolegle z programem telewizyjnym, ale w późniejszym czasie powinieneś spojrzeć na usługi, które oferują możliwość odtwarzania treści już wyemitowanych. Oferta działa jak klasyczny magnetowid, co oznacza, że nagrania można planować, a treści telewizyjne można oglądać w późniejszym terminie. Oczywiście zawartość nie jest zapisywana na klasycznym VHS, ale można ją wywołać online.

Trend transmisji strumieniowej obejmuje też oferty telewizji internetowej płatnej. Jeśli nie chcesz otrzymywać klasycznej subskrypcji płatnej telewizji i nadal chcesz oglądać na żywo mecze Ekstraklasy czy Bundesligi lub bieżące serie, takie jak The Walking Dead i Game of Thrones, możesz zarezerwować dostęp do jednej z wielu telewizji internetowych. Dzięki odpowiednim aplikacjom Chromecastowi lub Apple TV możesz przenieść strumień do telewizora w salonie.

Oczywiście możesz również uzyskać dostęp do strumienia na wielu kanałach bezpośrednio na stronie głównej, a tym samym odbierać program z telewizji za pośrednictwem Internetu. Programy stacji telewizyjnych, oferują ciągły strumień, a w przypadku innych prywatnych nadawców oferta online jest ograniczona do poszczególnych programów. Można również uzyskać dostęp do wielu programów w powtórkach za pośrednictwem biblioteki multimediów TV-Now. Poszczególne programy są zwykle umieszczane w Internecie kilka godzin po emisji w telewizji, a następnie można je tam oglądać przez siedem dni bezpłatnie, a następnie online za opłatą. Podobnie jak w przypadku telewizji kablowej i satelitarnej, możesz nie tylko odbierać telewizję HD przez Internet, ale także cieszyć się programami w jakości Ultra HD. Wszystko, czego potrzebujesz to wystarczająco szybki dostęp DSL, przy czym wystarcza 16 megabitów na sekundę.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *